REKLAMA
Znaleziono 592 wyników
Podpisano umowę na budowę obwodnicy Radomska w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę obwodnicy Radomska w woj. łódzkim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na realizację jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w województwie łódzkim. Obwodnica w ciągu dróg krajowych nr 91 i 42 pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Radomska, które obecnie zmaga się z ogromnymi zatorami w godzinach szczytu. Wysokiemu natężeniu ruchu towarzyszy hałas, duża emisja spalin oraz częste występowanie zatorów komunikacyjnych. Budowa obwodnicy pozwoli na odciążenie śródmieścia oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i komfortu życia mieszkańców.
[lubelskie] Puławy: IOS oddany do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] Puławy: IOS oddany do użytku
8 lipca br. w Puławach przekazano uroczyście do użytkowania pierwszą tej klasy w Europie i trzecią n...
Efekt dźwigni pomoże zbudować europejską sieć transportowąartykuł
Pokaż artykuł
Efekt dźwigni pomoże zbudować europejską sieć transportową
Szacunki Komisji Europejskiej wskazują, że koszt realizacji I fazy budowy europejskiej sieci bazowej...
[Warszawa] Lumen i Skylight z certyfikatami BREEAM In-Use Internationalartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Lumen i Skylight z certyfikatami BREEAM In-Use International
Biurowce Lumen i Skylight, wchodzące w skład warszawskiego kompleksu Złote Tarasy, otrzymały certyfi...
[Wrocław] Lokum Deweloper zwiększa skalę działalnościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Lokum Deweloper zwiększa skalę działalności
Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, zwiększył przed...
Starsze elektrownie węglowe w Polsce będą działać dłużej. Rząd podjął decyzjęartykuł
Pokaż artykuł
Starsze elektrownie węglowe w Polsce będą działać dłużej. Rząd podjął decyzję
Tysiące miejsc pracy w Polsce uratowane. Starsze elektrownie węglowe w naszym kraju będą mogły funkcjonować dłużej. Rząd przyjął w Wigilię projekt nowelizacji ustawy o rynku mocy. Jest to forma wsparcia dla elektrowni węglowych. Dzięki temu mechanizmowi z końcem 2025 r. ryzyko braku mocy w polskich elektrowniach do produkcji prądu zostanie znacząco zmniejszone. Teraz projektem zajmie się parlament. Sejm powinien zająć się projektem na początku stycznia 2025 r.
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalinartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalin
Kolej emituje 4 razy mniej CO2 niż transport drogowy i blisko 5 razy mniej CO2 niż transport lotniczy. W PKP Intercity powyżej 80% taboru wcale nie emituje spalin. Już w 2026 roku spółka planuje wykorzystywać 100% prądu z odnawialnych źródeł energii, wykorzystywanej w zapleczach technicznych, warsztatach i innych budynkach. Z zielonej energii będą korzystały niedługo także pociągi przewoźnika.
W Warszawie powstanie jeden z największych w Europie systemów odzysku ciepła ze spalin artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie jeden z największych w Europie systemów odzysku ciepła ze spalin
ORLEN Termika ogłosiła przetarg na największy w Europie układ kondensacji spalin wraz z systemem pomp ciepła. Powstanie on w Warszawie, na terenie Elektrociepłowni Żerań. Dzięki tej technologii możliwe będzie odzyskanie niemal 145 MWt mocy cieplnej i redukcja emisji CO2 o ok. 137 tys. ton rocznie.
MDC2 Park Gliwiceinwestycja
Pokaż inwestycję
MDC2 Park Gliwice
Gliwice, Pszczyńska
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]
Skanska rozpoczyna realizację inwestycji Nowy Rynek C – ostatniej części nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym (1) oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]
Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.
[Kraków] Budynek Mieszkalny Wielorodzinny z Garażem Podziemnym, KRAKÓW, Kurdwanów, ul. Halszki 28A (etap II)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek Mieszkalny Wielorodzinny z Garażem Podziemnym, KRAKÓW, Kurdwanów, ul. Halszki 28A (etap II)
Kraków, Podgórze
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisana
Enea Wytwarzanie podpisała kontrakt z Babcock – Hitachi K.K. na budowę instalacji odsiarczania spali...
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze
Najnowsza inwestycja obejmuje budowę bocznicy kolejowej w południowo-zachodniej części strefy ekonomicznej, podobszar Jawor/DSAG S3, oraz centrum logistycznego na terenie fabryki Mercedesa w Jaworze. Bocznica połączona będzie z linią kolejową nr 137 Kędzierzyn Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
W centrum Poznania trwa budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania trwa budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILMY+WIZUALIZACJE]
Skanska realizuje biurowiec Nowy Rynek C – ostatnią część nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
[Katowice] Centrum Czystych Technologii Węglowychartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Centrum Czystych Technologii Węglowych
Powstał wiodący europejski ośrodek badawczy, w którym będą rozwijane i opracowywane nowe procesy i t...
[Warszawa] Zakończył się II etap inwestycji mieszkaniowej Park Ostrobramskaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Zakończył się II etap inwestycji mieszkaniowej Park Ostrobramska
Firma Skanska Residential Development Poland zakończyła budowę II etapu Parku Ostrobramska, nowoczes...
[Katowice] Pierwszy budynek Silesia Business Park z certyfikatem LEED Goldartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Pierwszy budynek Silesia Business Park z certyfikatem LEED Gold
Pierwszy budynek kompleksu biurowego Silesia Business Park w Katowicach otrzymał certyfikat w LEED n...
[Szczecin] Międzynarodowa firma informatyczna wprowadziła się do Posejdona w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
[Szczecin] Międzynarodowa firma informatyczna wprowadziła się do Posejdona w Szczecinie
Firma Mobica zmieniła swoją siedzibę w Szczecinie i przeniosła się do biurowca Posejdon. W transakcj...
REKLAMA